Informační centra
Muzea
Galerie
 

 

  Muzea
Jičín
Expozice: dějiny regionu od pravěku do současnosti, Albrecht z Valdštejna, expozice R. Pilaře a V. Čtvrtka. Vlastivědná a přírodovědná expozice.
Jilemnice
Expozice: historický vývoj a lidová kultura západních Krkonoš. Cechovní život, nejjemnější lněná příze na světě. Metelkův betlém. Lyžařská expozice.
Lomnice nad Popelkou
Expozice: národopisná, technologie zpracování lnu, lidové umění a obrazárna s díly J. Kábrta, V. Komárka, O. Oplta a F. Patočky. Pravidelné výstavy.
Mnichovo Hradiště
Expozice: archív G. Casanovy, rodový archív Valdštejnů. Historicko-umělecká expozice. Historie a národopisné zvláštnosti regionu. Obrazárna.
Nová Paka
Expozice: Klenotnice drahých kamenů - mineralogické a paleontologické sbírky. Suchardův dům - vlastivědné sbírky, historie města a řemesel. Spiritismus v Podkrkonoší.
Paseky nad Jizerou
Expozice: památník zapadlých vlastenců věnovaný památce písmáka a houslisty V. Metelky. Krkonošská houslařská škola. Hudební nástroje.
Pecka
Expozice: hradní expozice s tématikou K. Haranta z Polžic a Bezdružic, historie hradu a obce. Hradní kuchyně, hrdelní právo a soudnictví v Čechách. Galerie moderního umění.
Rovensko pod Troskami
Expozice: kamenářská, tradice broušení drahých kamenů (diamantové brusy), vývoj a historie města.
Semily
Expozice: osobnosti Semilska, Svědectví o nás (zaměřeno na exilovou činnost našich spisovatelů), dále pak tradiční řemeslná výroba a lidovou kultura kraje.
Sobotka
Expozice: celá expozice je věnována Fráňu Šrámkovi - pracovna, rukopisy knihy, korespondence a osobní věci.
 
Staré Hrady
Expozice: literární archív Památníku národního písemnictví. Pracovny a knihovny Jaroslava Vrchlického, Aloise Jiráska a Elišky Krásnohorské a J. Foglara.
Turnov
Expozice: archeologická, historická, mineralogická a expozice drahé kameny a turnovské zlatnictví a kamenářství. Pravidelné pořádání výstav.
Vysoké nad Jizerou
Expozice: sbírky lidového umění a historie Vysocka, zemědělství, sklářství, řemesel, lyžařství. Pohyblivý betlém kováře J. Metelky. Obrazová galerie.
Železnice
Expozice: místopisná a vlastivědná expozice Železnice a jeho okolí, expozice bitvy u Hradce Králové v.r.1866.
Tkalcovna, brusírna drahých kamenů.
Železný Brod
Expozice: historie sklářství, starých řemesel, slavná prvorepubliková doba žb. podnikatelů do r.1948 a lidových řemesel. 2 expozice - roubenka Běliště.